ایربراش چیست
ایربراش چیست
خرید ایربراش حرفه ای

ایربراش چیست؟ 2 نوع مهم از انواع ایربراش:

ایربراش که در ترجمه فارسی قلم بادی نامیده شده، یکی از ابزارهای پرکاربرد در رشته های مختلف است. از این ابزار که یکی از محصولات ابزار رنگ شناخته می شود برای انجام رنگ آمیزی های دقیق استفاده می شود. اگر می خواهید دقیق تر بدانید ایربراش چیست در این مقاله با ما همراه باشید.

ایربراش چیست؟

ایربراش یکی از ابزارهای رنگ آمیزی است که رنگ را به شکلی دلخواه و بصورت ظریف روی سطح موردنظر می پاشد. ازنظر ظاهری، شبیه قلم خودنویس است و به یک دستگاه کمپرسور هوا متصل می شود. برای اینکه رنگ بصورتی دقیق در محل موردنظر بنشیند، پوشش های چسبی بکار می رود. این پوشش ها پس از انجام این کار جدا می شود.

با استفاده از این ابزار رنگ می توانید سایه روشن های دقیقی ایجاد کنید. این ابزار کاربردهای زیادی در حوزه های مختلف هنری دارد. ازجمله این کاربردها می توان تصویرسازی، نقاشی، گرافیک، زیباسازی ساختمان و غیره را نام برد. حال که دانستید ایربراش چیست، به منظور خرید ایربراش، در ادامه با انواع ایربراش و طرز کار آن آشنا می شوید.

انواع ایربراش

می توانید مطابق با سلیقه و حوزه فعالیت خود، انواع ایربراش را مشاهده کرده و خریداری نمایید. سعی کنید برای خرید ایربراش، مدلی را انتخاب کنید که براحتی در دست شما قرار گیرد و کنترل آن برایتان آسان باشد. انتخاب ایربراش نامناسب سبب کند پیش رفتن روند کار شما خواهد شد.

ایربراش یک تنظیمه

از انواع ایربراش است که به کمک جریان هوا، رنگ از مخزن به سمت بالا کشیده می شود. این رنگ به سمت نازل رنگ حرکت کرده و به کمک خروجی مخروطی شکل به منظور ایجاد فشار خروجی بیشتر، هدایت می شود.

ایربراش دو تنظیمه

اما تفاوت ایربراش یک تنظیمه و دو تنظیمه چیست؟ در ایربراش از نوع دو تنظیمه، فشردن ماشه به سمت پایین سبب کنترل جریان هوا می شود. کشیدن دکمه به عقب سبب کنترل جریان رنگ می شود. مخزن مخروطی بکار رفته در این نوع ایربراش سبب جریان یافتن رنگ در بدنه ایربراش می شود. تغذیه این مخزن به کمک نیروی جاذبه انجام می شود.

طرز کار ایربراش

کار رنگ آمیزی توسط ایربراش به وسیله فشار باد انجام می شود. کار این وسیله مشابه کار انواع پیستوله بادی است. همانگونه که می دانید، پیستوله برای رنگ آمیزی های وسیع کاربرد دارد. ساختار و طرز کار ایربراش نیز اینگونه است. تنها تفاوت میان این دو وسیله رنگ آمیزی، این است که ایربراش بسیار ظریف و دقیق تر کار می کند.

کمپرسور یا پمپ موجود در ایربراش توسط نیروی برق، باد یا هوای فشرده را تولید می کند. این باد توسط یک شلنگ متصل به قلم ایربراش منتقل می شود. درواقع، باد توسط دستگاه ایربراش ایجاد می شود. رنگ نیز توسط قلم براش پاشیده می شود. ازطریق این قلم، می توان سطوح مختلف را رنگ آمیزی کرد.

کاربرد ایربراش چیست؟

ایربراش مانند هر ابزار دیگری، کاربرد خاص خود را دارد. کاربرد ایربراش در هر حوزه منحصربفرد است. مثلا ایربراش نقاشی، ایربراش قنادی، ایربراش ناخن و غیره با ویژگی های فنی خاص خود شناخته می شوند. همچنین، ایربراش کاسه زیر، ایربراش کاسه بقل، یک تنظیم، دو تنظیم و غیره نیز در بازار به فروش می رسد.

مطالب ابزار رنگ را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه